Kortelių rinkinys „Priebalsių pora“

Sudėtis: 40 kartono kortelių (10 x 12 cm) su spalvotais piešinukais ir žodžiais, 44 sukarpomos kortelės (2,5 x 1,5 cm) su raidėmis

Skirta: jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikams, spec. poreikių vaikams

Tikslas: mokyti skirti skardžiuosius ir dusliuosius (B – P, G – K, D – T) priebalsius žodyje, ugdyti girdimąjį ir regimąjį suvokimą, turtinti žodyną.

Rinkinyje esančias didžiąsias korteles suskirstome į 20 porų, vieną porą sieja ta pati rėmelio spalva. Kortelėse pateiktas piešinys, iliustruojantis apačioje didžiosiomis raidėmis parašytą žodį. Poros korteles sieja panašiai arba identiškai parašyti žodžių fragmentai. Žodžiuose trūksta vienos ar dviejų raidžių. Vaikas apžiūrėjęs piešinėlį ir žodžio fragmentą, suvokia, koks žodis turi būti parašytas ir kokios raidės trūksta. Kadangi šalia esančioje kortelėje fragmentas panašus, bet paveikslėlis nupieštas kitoks, tai ir žodžio reikšmė bus kita, ir raidės reikės ieškoti kitos – jei viename žodyje parinktas skardusis priebalsis, tai kitame bus duslusis poros priebalsis (B – P, G – K, D – T). Vaikui teks tinkamai uždėti mažąją kortelę su raide. Prieš akis turint abu taisyklingai surinktus žodžius galima plačiau aptarti piešinukus, atlikti tarimo, skaitymo pratybas, sugalvoti sakinių, atrinkus keletą kortelių – kurti pasakojimus.
Pridedama metodinė rekomendacija pedagogui. Pakuotė – skaidraus plastiko dėžutė.
Autorė – logopedė Daiva Račkauskienė. Leidėjas – UAB „Gudragalvis“.

Kaina: 28.70 Lt