Tarptautinis kalbėjimo ir kalbos terapijos kongresas Graikijoje

 

2020 m. Gegužės 22, 23, 24 dienomis  Salonikuose (Graikijoje) vyks Tarptautinis kalbėjimo ir kalbos terapijos kongresas. Kongresą organizuoja Panhellenic logopedų asociacija ir Turkijos logopedų ir kalbos terapeutų asociacija.

Kongreso tikslas – apžvelgti naujausius pokyčius kalbėjimo ir kalbos terapijos srityje, susijusius su prevencija, terapija, vertinimu, atskleisti dabartinius mokslinius tyrimus ir technologijas. Kitas šio kongreso tikslas yra parodyti, kad kalbėjimo ir kalbos terapija yra daugiadisciplininė ir tarpdisciplininė sritis. Kviečiami dalyvauti logopedai, gydytojai, psichologai, specialieji pedagogai, ergoterapeutai, kineziterapeutai, mokytojai ir kiti specialistai, kurie kongreso metu turės galimybę keistis idėjomis bei klinikine patirtimi.

 

Registracija

 

 

Mikčiojimas ir tavo vaikas

Mikčiojimas ir tavo vaikas

Video filmas tėvams

Sužinosite apie:

  • – natūralius kalbėjimo nesklandumus
  • – pagrindinius mikčiojimo požymius
  • – pagalbos būdus, mikčiojantiems ikimokyklinio amžiaus vaikams

 

 

 

Vertė ir įgarsino    Logopedė dr. Vilma Makauskienė

Publikuota gavus sutikimą

DIR Floortime – pagalbos modelis vaikui ir šeimai

 

Paulina Kuraitienė, spec. pedagogė, DIR modelio terapeutė

www.augukartu.lt

DIR® modelisbuvo sukurtas grupės mokslininkų, kurių priešakyje buvo klinikinės psichologijos, psichiatrijos profesorius, pediatras dr. Stanley Greenspan, kuris modelio dėka pristatė pamatinę žmogaus raidos struktūrą. Kiekviena pavadinimo raidė simbolizuoja svarbiausius modelio elementus: D(angl.Developmental) – modelis remiasi natūralia žmogaus raida, o raidos tarpsniai formuoja ugdymo tikslus. I(angl. Individual differences) – individualūs ypatumai, formuoja darbo metodus, pagal kiekvieną asmenį, atsižvelgiant į jo sensorinį profilį, sensorinę dietą, traumines patirtis, kultūrinį kontekstą, pomėgius ir kt.. R(angl. Relationship-based) – emocinis ryšys yra modelio šerdis.

Read More

Logopedo profesijos diena. Kada logopedas gali padėti?

Kovo 6 d. Europoje yra minima logopedo profesijos diena. Europos logopedų asociacija (CPLOL), vienijanti daugelio šalių specialistų organizacijas, 2004 metais priėmė nutarimą minėti logopedo profesijos dieną. Pagrindinis logopedo dienos tikslas yra suteikti visuomenei daugiau žinių apie įvairius kalbėjimo, kalbos ir komunikacijos sutrikimus, jų įveikimo galimybes bei padėtų laiku atpažinti kalbėjimo ir kalbos problemas.

Read More

Garso S mokymas

Garsų tarimo mokymas vyksta tam tikru nuoseklumu. Iš pradžių vaikas mokomas taisyklingai ištarti atskirą garsą, vėliau garsas įtvirtinamas skiemenyse, žodžiuose ir sakiniuose. Paskutinis etapas – įtvirtinti garsą kasdienėje kalboje ir išmokyti jį atskirti nuo panašiai skambančių garsų. Svarbu lavinti ir foneminę vaiko klausą, t. y. gebėjimą išgirsti nurodytą garsą skiemenyse, žodžiuose ir sakiniuose.
PDF: Garso S mokymas