Parengė Saulius Muravskis
1965 m. IsraelGoldiamond nustatė, kad kai mikčiojantieji ausinėse girdi pavėluotus savo balsus, jie kalba lėčiau ir sklandžiau arba visai nemikčioja. Mokslinimo atradimas buvo pavadintas uždelstas girdimasis grįžtamasis ryšys (angl. DelayedAuditoryFeedback, DAF). Tai paskatino naujos mikčiojimo terapijos (sklandaus kalbėjimo formavimo) raidą 1970 m., kuris iki šiol yra vertinamas, kaip veiksmingas suaugusiųjų ir vaikų mikčiojimo įveikimo metodas, taikant technines priemones.
DAF plačiai naudoja daugelis logopedų siekiant sulėtinti mikčiojančiojo kalbėjimo tempą, mokant kalbėtitolygiai pratęsiant balses ar skiemenis.
Taikant DAF, patartina pradėti nuo 200 (ms) uždelsimu, skatinant mikčiojantįjį kalbėti pratęsiant kiekvieną skiemenį 1 sek. arba kalbėti 5 kartus lėčiau nei įprastai. Mokymas, taikant uždelstą girdimąjį grįžtamąjį ryšį pradedamas tariant pavienius garsus, žodžius, trumpas frazes, o vėliau – pasakojant ilgesnius tekstus.Kai mikčiojantysis kalba sklandžiai, rekomenduojama sumažinti kalbėjimo uždelsimą ausinėse iki 100 ms ir pratęsiant kiekvieną skiemenį 0,5 s.Kai mikčiojantysis su šia programa gali bendrauti visiškai sklandžiai, kartu su logopedo pagalba, siekiama lėtesnį ir sklandų kalbėjimą pritaikyti (perkelti) įvairiose kasdieninio gyvenimo situacijose.
Nemokamą Uždelsto girdimojo grįžtamojo ryšio programą galima rasti svetainėje:http://casafuturatech.com/index.php/treatment/technology#DelayedAuditoryFeedback ir perkelti į savo kompiuterį ar išmanųjį telefoną, bei praktikuotis ne tik su logopedu, bet ir namuose, dirbant savarankiškai, kiekvienam patogiu laiku.
Logopedinės pagalbos centro specialistai neatsako už šio metodo taikymo efektyvumą, tačiau daugelyje mokslinių publikacijų nurodoma, kad DAF taikymas neturi neigiamo šalutinio poveikio ir gali būti viena iš kompleksinės pagalbos mikčiojantiems vaikams, mokiniams ar suaugusiems dalių.
Jei kils neaiškumų dėl programos instaliavimo ar taikymo galite paskambinti Sauliui tel. 8 699 30672