-
„Kas čia?!“, „O kodėl?“ – specialiųjų klausimų įsisavinimo raida
Kaip vaiko klausti, kad jo žodynas plėstųsi? Kad vaikas suprastų, ko klausiama, ir pats išmoktų tinkamai formuluoti klausimą, kad gautų norimą atsakymą?
-
Kaip pasaulyje padedama mikčiojantiems
Mikčiojimas – tai sudėtingas sklandaus kalbėjimo sutrikimas, kuriam būdingi užsikirtimai, atskirų skiemenų ar garsų kartojimas, nerimas ir bendravimo vengimas.
-
Dirbantiems bei pedagogo kvalifikaciją turintiems pedagogams siūlomos perkvalifikavimo studijos
Pastaruoju metu Lietuva, kaip ir kitos šalys, daug dėmesio skiria įtraukiojo ugdymo tikslų įgyvendinimui. Mokinių ir jų ugdymosi poreikių įvairovė mokyklose pamažu tampa norma. Valstybė deda daug pastangų, kad visi mokiniai švietimo įstaigose gautų reikiamą pagalbą, atitinkančią jų poreikius, tačiau susiduriama su didžiuliu specialiųjų pedagogų, logopedų trūkumu. Vytauto Didžiojo universitetas, reaguodamas į didelį šių specialistų poreikį, siūlo rinktis nauja specialistų…
-
Bukletas apie greitakalbystę
greitakalbystė, International Cluttering Association, kleteringas, Tarptautinė Kleteringo Asociacija, Vilma MakauskienėTarptautinė kleteringo asociacija (International Cluttering Association, ICA) Bukletas apie greitakalbystę Bukletą iš anglų k. vertė Dr. Vilma Makauskienė parsisiųsti bukletą
-
Mikčiojimas yra tarsi ledkalnis
Visame pasaulyje yra 8 milijonai žmonių, kurie mikčioja. Bet mikčiojimą galima išmokti kontroliuoti, ir net nesvarbu, kiek tau metų. Tai padaryti padeda logopedai, kaip pavyzdžiui, dr. Vilma Makauskienė. Straipsnyje aptariamos mikčiojimo priežastys, patarimai tėvams ir pagalbos mikčiojantiems būdai. Publikaciją rasite čia: Mikčiojimas yra tarsi ledkalnis Parsisiųsti straipsnį
-
Tarptautinė mikčiojimo supratimo diena
-
Už nuopelnus Lietuvai Riterio kryžiumi apdovanotas dr. Vidūnas RAMŠA
Lietuvos Mikčiojimo problemų klubas informuoja, kad 2020 liepos 6 d. Ordino už nuopelnus Lietuvai Riterio kryžiumi apdovanotas dr. Vidūnas RAMŠA– Lietuvos Mikčiojimo problemų klubo įkūrėjas ir ilgametis prezidentas. Dr. V. Ramša labai stipriai mikčiojo nuo vaikystės, yra išbandęs visą prieinamą šio sutrikimo gydymą buvusioje TSRS. 1977 per gimines gavęs kelis Amerikos Mikčiojimo fondo (Stuttering…
-
Nauja knyga “Tėvų ir vaiko interakcijos programa mikčiojimui įveikti”
, Norime Jums pranešti, kad išleista nauja knyga logopedams, psichologams ir pedagogams, dirbantiems su mikčiojančiais ikimokyklinio amžiaus vaikais. Knygoje “Tėvų ir vaiko interakcijos programa mikčiojimui įveikti” pristatomas teorinis modelis, kuris leidžia geriau suprasti mikčiojimo atsiradimą lemiančius veiksnius, pateikiama išsami logopedinės pagalbos struktūra, mikčiojančių ikimokyklinio amžiaus vaikų įvertinimo formos, klausimynai ir dalomoji medžiaga tėvams, aptariami įvairūs…
-
Techninių priemonių ir nuotolinės pagalbos taikymo galimybės
Siekiant gerinti kokybiškų medicininių ir reabilitacijos paslaugų prieinamumą, daugelyje šalių telemedicina yra plačiai taikoma praktika. Spartus internetinis ryšys, tobulėjančios komunikacijai skirtos programos bei jų gausa ir įvairovė, paskatino vis didėjantį telepraktikos populiarumą. Internetu konsultuoja logopedai, psichologai, psichiatrai, reabilitologai, šeimos gydytojai ir kiti specialistai. Dažniausiai naudojamos Skype, Viber programos. Parsisiųsti publikaciją
-
Fonacijos intervalų modifikavimo programa
Fonacijos intervalų modifikavimo programa (The Modifying Phonation Intervals, MPI-2, Stuttering Treatment Programs) yra skirta mikčiojantiems paaugliams ir suaugusiems, siekiant ugdyti sklandų ir natūralų kalbėjimą, mažinant trumpų fonacijos intervalų skaičių. Pagrindinis šios programos principas yra nuostata, kad mikčiojimas yra neurologinės kilmės kalbėjimo motorikos valdymo problema, nurodanti, kad mikčiojantis turi išmokti naujų kalbėjimo būdų, sumažindamas trumpų fonacijos…