Seminaras „Logopedinė pagalba mikčiojantiems vaikams ir suaugusiems“ Rygoje

Š. m. lapkričio 11 -12 d. logopedė Vilma Makauskienė vedė dviejų dienų seminarą Latvijos logopedų asociacijos nariams. Seminaro dalyviai susipažino su multidimensine mikčiojimo struktūra, mikčiojančiųjų ikimokyklinio amžiaus vaikų, mokinių ir suaugusiųjų įvertinimu bei įvairiomis pagalbos strategijomis. Buvo pristatytos skirtingos mikčiojimo įveikimo programos ir būdai – Tėvų ir vaiko interakcijos metodas (M. Palin centras, Anglija), Kompleksinė mikčiojimo įveikimo programa (Alberto universitetas, Kanada), Sėkminga Mikčiojimo Valdymo Programa (Rytų Vašingtono universitetas, JAV), Kompiuterinė mikčiojimo įveikimo programa „Demosten“ (Klinikinės psichologijos institutas, Rusija).
Seminare dalyvavo apie 60 švietimo ir sveikatos priežiūros įstaigose dirbančių logopedų. Baigiantis seminarui, dalyviai rašė savo atsiliepimus apie seminarą:
Sužinojau labai daug apie naujus ir šiuolaikiškus mikčiojimo įveikimo būdus. Patiko, kad pateikiam daug praktinio darbo pavyzdžių, filmuota medžiaga. Dvi dienos prabėgo labai greitai.
Turiu ilgametę logopedinio darbo patirtį mokykloje, tačiau darbas su mikčiojančiais kelia daug neaiškumų. Medžiaga išdėstyta išsamiai ir sistemingai, daugelį sklandaus kalbėjimo technikų galėsiu pritaikyti savo darbe.
Mikčiojimas – vienas iš sudėtingiausių sutrikimų, todėl labai norėjau dalyvauti šiame seminare. Likau labai patenkinta. Įgytos žinios apie mikčiojančiųjų jausmų, emocijų ir požiūrio keitimą, mikčiojimo modifikavimo (valdymo) būdus buvo naujos ir reikalingos.